Sonett Bělící prášek a odstraňovač skvrn 5kg

599 Kč
Skladem
Možnosti doručení

Oblíbený ekologický prací prostředek určený k bělení bílého prádla, odstraňování skvrn a odbarvování bílého a stálobarevného prádla. Účinný na zjasnění zažloutlého a zašedlého prádla. Odstraňuje skvrny od ovoce, červeného vína, čaje, kávy, trávy, krve atd. Účinný od 50 stupňů.

oekologos

Detailní informace

Detailní popis produktu

S čistým kyslíkem, bez petrochemie

  • Pro všechny pratelné bílé a stálobarevné textilie z bavlny, lnu, konopí a směsových tkanin
  • Odstraňuje všechny oxidovatelné skvrny jako je ovoce, červené víno, čaj, káva, tráva, krev atd.
  • Zabraňuje šednutí bílého prádla
  • Znovu zesvětlí zažloutlé nebo šedé prádlo

 

Použití:

Na bělení bílého prádla
K odstranění skvrn a zabarvení z bílého a stálobarevného prádla
Pro zesvětlení zažloutlého a zašedlého prádla
Účinné od 50 ° C

Protože nepoužíváme petrochemické aktivátory bělení, je bělicí komplex a odstraňovač skvrn Sonett účinný pouze v pračce od 50 ° C. Pokud může bělidlo fungovat déle, např. namočením přes noc, funguje již od 30 ° C.

Používejte v pračce o hmotnosti 4,5 kg při teplotě 50 ° C
Pro všechny pratelné bílé a stálobarevné textilie z bavlny, lnu, konopí a směsových tkanin. Není vhodné pro vlnu, hedvábí, umělé hedvábí a mikrovlákna.
Odstraňuje všechny oxidovatelné skvrny jako je ovoce, červené víno, čaj, káva, tráva, krev atd.
Zabraňuje šednutí bílého prádla.
Znovu zesvětlí zažloutlé a šedé prádlo.

Dávkování v práčce:

Přidejte 60 ml / 60 g do zásuvky na prací prostředek pro hlavní praní.

Namáčení:

Namáčení silně znečištěného dětského prádla nebo prádla, které se vypere jen do 40 ° C:

30 ml / 30 g rozpusťte v kbelíku s přibližně 3 litry teplé vody, vložte do něj prádlo a odvážte jej například talířem, aby prádlo zůstalo ponořené v roztoku bělidla. Nechte působit přes noc. Poté vyperte v pračce jako obvykle.

 

Dávkování v myčce:

K mycímu prostředku do myčky přidejte 1 vrchovatou čajovou lžičku (přibližně 10 ml / 10 g).

 

Specifikace produktu:

Kyslíkové bělení peroxouhličitanem sodným bez aktivátoru chemického bělení (TAED) je nejekologičtější alternativou k bělení prádla na slunci. Díky oddělenému dávkování bělícího činidla se bělící účinek používá pouze tam, kde je potřeba k odstranění skvrn a k bělení bílého prádla.

 

Biodegradace:

Peroxouhličitan sodný se i během procesu praní a bělení rozkládá na minerální sodu, vodu a kyslík a zanechává tak pračku ve stavu, který nevyžaduje žádný další rozklad. To znamená, že proces bělení je také degradačním procesem. Soda je minerál a není třeba jej dále štěpit.

 

Certifikace:

NCP (Nature Care Product)

CSE (Certified Sustainable Economics)

Vegan Society

 

Původ a vlastnosti složek:

Peroxouhličitan sodný je adiční sloučenina peroxidu vodíku a uhličitanu sodného (sody). Působením tepla se peroxid vodíku opět odštěpí od 50 ° C, který se rozloží na vodu a aktivní kyslík. Reakce se zvyšuje se zvyšující se teplotou, takže při 95 ° C je bělící účinek v pračce optimální. Uvolněný kyslík funguje hlavně na organických skvrnách, jako jsou skvrny od trávy, skvrny od ovoce atd., Oxidací barviv a jejich zbarvením nebo převodem látek tvořících skvrny zpět na ve vodě rozpustné oxidací.

 

Varování:

Obsahuje peroxyhydrát uhličitanu sodného. Zdraví škodlivý při požití. Způsobuje vážné poškození očí. Pokud je nutná lékařská pomoc, připravte si nádobu nebo štítek. Držte mimo dosah dětí. Používejte ochranu očí. Při kontaktu s očima: Několik minut opatrně vyplachujte vodou. Pokud je to možné, odstraňte všechny stávající kontaktní čočky. Pokračujte ve vyplachování. Okamžitě volejte TOXIKOLOGICKÉ CENTRUM nebo lékaře. Zlikvidujte obsah / obal v souladu s místními / národními předpisy.

 

Technická specifikace:

Sypná hustota: (20 ° C) 0,9-1,1 g / cm3

Hodnota pH: (20 ° C, 5 g / l H20) přibližně 10-11

Sonett Bleaching Complex skladujte uzavřený, chladný a suchý. Pokud je to možné, uchovávejte mezi 10 a 25 ° C.

 

Prohlášení o výrobku:

Peroxouhličitan sodný> 30%

Soda 15-30%

Složení (INCI):

Peruhličitan sodný, uhličitan sodný

Doplňkové parametry

Kategorie: Sonett prací prostředky
Hmotnost: 5 kg
5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
BP Avatar autora | 15.3.2022
Produkt plní svůj účel, je to vlastně obyčejný perkarbonát v hezkém balení :) Přidávám k pracímu prášku, když peru světlé prádlo na 60st, případně používám roztok k namáčení silně znečištěného prádla (výbornou zkušenost mám s odstraněním skvrn z kojeneckého prádla (příkrmy, stolice)). S čím si prášek moc neporadí, jsou například stará bavlněná zažloutlá prostěradla, tam je efekt vybělení minimální.
5
P Avatar autora | 24.10.2021
S tímto bělícím práškem jsem šla na jistotu. Již jsem znala. Funguje přímo famózně! Používám přímo do bubnu pračky s každým bílým prádlem nad 50°C, na jemnější prádlo připravím roztok a nechám v nádobě namočené přes noc (vše dle návodu). I zapranou skvrnu od krve vybělil ÚPLNĚ! A to tak, že jsem namočila dané místo, posypala přímo práškem, zabalila a po cca 30 min kontrolovala do úplného vyčištění. Přitom potisk látky zůstal nedotčený. Jsem čím dál nadšenější.:-) A rozhodně doporučuji!